Poradnik podróżnika

Drodzy Państwo, aby Wasza podróż była jak najmniej uciążliwa i przyjemna prosimy o zapoznanie z kilkoma istotnymi informacjami.

1. Przygotowanie do Podróży.  
a) Dokumenty podróżne: dowód osobisty czy paszport?
Zarówno paszport jak i dowód osobisty stwierdza tożsamość osoby, poświadcza obywatelstwo polskie. Paszport uprawnia do przekraczania granicy oraz pobytu za granicą, natomiast dowód osobisty umożliwia nam podróż do:
- Krajów członkowskich Unii Europejskiej,
- Państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego,
- Państw, które na mocy osobnych decyzji, zezwalają na przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego.
Pamiętaj! Przed wyjazdem sprawdź, czy twoje dokumenty podróżne są ważne oraz sprawdź przepisy państwa, do którego podróżujesz. Niektóre kraje wymagają, aby podróżny posiadał paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu do kraju.
Czas oczekiwania na wydanie paszportu/paszportu tymczasowego
Termin odbioru paszportu albo paszportu tymczasowego określa organ wydający dokument w momencie  przyjmowania wniosku paszportowego. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni. 
 
b) Ubezpieczenie: zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ wydawanej bezpłatnie w Oddziałach Wojewódzkich NFZ. Nie jest ona niezbędna, ale może ułatwić formalności w przypadku konieczności hospitalizacji. W przypadku osobistego stawiennictwa w oddziale NFZ karta zwykle wydawana jest tego samego dnia. Szczegółowe informacje na www.nfz.gov.pl                                                            
2. Stawienie się na miejscu odjazdu autokaru. 
Miejsce odjazdu jak i godzina oznaczone są zawsze na bilecie, jak również w rozkładzie jazdy. Prosimy aby zawsze stawiać się pół godziny wcześniej, tak aby nie opóźniać autokaru, by mógł planowo odjechać. Mogą się zdarzyć sytuacje, że autokar się znacznie spóźni. Należy w takiej sytuacji skontaktować się z przewoźnikiem, aby uzyskać informację na temat przyczyn opóźnienia. Jeżeli nie mają Państwo takiej możliwości trzeba cierpliwie czekać, aż autokar przyjedzie. Jeżeli mają Państwo bilet i oczekują Państwo w dobrym miejscu autokar musi na pewno po Państwa przyjechać.
3. Podróż autokarem. 
Sama podróż czasami bardzo długa nie zawsze musi być męcząca. Dla Państwa wygody i komfortu autokary wyposażone są w telewizory, które umilą i względnie skrócą Państwu podróż. Klimatyzację, toaletę z umywalką, mini-barek, pasy bezpieczeństwa, rozkładane i odsuwane na boki fotele turystyczne, indywidualne nagłośnienie, nawiewy oraz oświetlenie dla pasażerów. Na każdym przystanku radzimy wyjść z autokaru, przespacerować się trochę wykonać kilka prostych ćwiczeń, tak aby po długiej jeździe przywrócić prawidłowe krążenie w organizmie. W trakcie podróży obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.
a) Bagaż: Przygotowując się do podróży proszę zawsze pamiętać o limitach bagażu określonych w Warunkach Przewozu. Rzeczy potrzebniejsze w czasie podróży proszę spakować do bagażu podręcznego, tak aby mieć do nich dostęp.
b) Ubiór: Proszę pamiętać, że w autokarze temperatura jest zawsze inna niż na zewnątrz. Latem jest chłodniej , gdyż jest włączona klimatyzacja, zimą cieplej, bo działa ogrzewanie. Radzimy ubrać się tak żeby mieć na sobie coś lekkiego i mieć możliwość ewentualnie założenia czegoś cieplejszego.
c) Dolegliwości związane z podróżą. Aby uniknąć dolegliwości związanych z podróżą radzimy aby w dniu wyjazdu spożywać lekko strawne potrawy. Proszę również zaopatrzyć się w aptece w odpowiednie środki, które zminimalizują dolegliwości. 


WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE IMPREZ NARCIARSKICH

UMIEJĘTNOŚCI: uczestnikami imprez organizowanych we włoskich Dolomitach, Austrii powinny być osoby jeżdżące na nartach czy snowboardzie. Z oferty wczasów mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które wciąż pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.
KASKI: w Austrii nie ma jednolitych przepisów w tej sprawie. Do jazdy w kasku zobowiązane są dzieci do 15 roku życia we wszystkich krajach związkowych ( landach) poza Tyrolem i Vorarlbergiem , we Włoszech noszenie kasku na stokach jest obowiązkowe dla dzieci do 14 lat !!! - kara za jazdę bez kasku wynosi 200 euro.Obowiązek obowiązkiem, zdrowy rozsądek to, co innego. Polecam kaski każdemu bez względu na płeć, wiek, czy stopień zaawansowania.
PASZPORT: dzieci i młodzież, które nie mają ukończonych 18 lat muszą koniecznie zabrać ze sobą ważny paszport lub dowód tożsamości. Dla pozostałych osób dokument osobisty w zupełności wystarczy, aby móc przekroczyć granice państw przez które będziemy przejeżdżać.
BASEN (dot. imprezy w Val di Sole -Pinzolo): do korzystania z basenu niezbędny jest czepek kąpielowy.
KARNETY: na stokach stanowią dokument tożsamości ( potrzebne zdjęcie)  nie wolno ich zgubić, ani nikomu odstąpić!  Przy zakupie karnetów pobierana jest kaucja w wysokości ok. 5 euro. Przepada ona w przypadku nieoddania karnetu.
OPIEKA MEDYCZNA: zalecamy posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ wydawanej bezpłatnie w Oddziałach Wojewódzkich NFZ. Nie jest ona niezbędna, ale może ułatwić formalności w przypadku konieczności hospitalizacji. W przypadku osobistego stawiennictwa w oddziale NFZ karta zwykle wydawana jest tego samego dnia. Szczegółowe informacje na www.nfz.gov.pl
KIESZONKOWE dla młodzieży: proponujemy około 80 euro. Zalecamy, aby młodzież miała  przy sobie drobne pieniądze (zarówno złotówki, jaki euro) na toalety. Orientacyjne ceny we włoskich restauracjach: pizza od 5 do 10 €, kanapka od 1 do 3 €, woda mineralna 1litr około 1,5 €, kawa 2 €, puszka coca-coli ok. 2,00 €, piwo (oczywiście dla dorosłych!!) od 3 do 5 €.
KOSZT WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU narciarskiego/snowboardowego przy stokach: około 30 € za dzień.
SPRZĘT: każdy uczestnik może zabrać ze sobą tylko jeden komplet sprzętu.
SJESTA: we Włoszech między godziną 12.30 a 15.30 większość sklepów, restauracji, stacji benzynowych jest nieczynna.
TRANSPORT: szczegóły wyjazdów w rozkładzie jazdy. Podczas podróży autokarem postoje są organizowane zgodnie z międzynarodowymi przepisami, które regulują czas pracy kierowców. Zwykle są to postoje co około 4 godziny, po zabraniu wszystkich uczestników na terenie Polski.
BAGAŻ: Pasażerowie mają prawo zabrać jedną sztukę bagażu głównego (do 20 kg oraz o wymiarach nie przekraczających 120cm x 60cm x 60 cm) oraz jedną sztukę bagażu podręcznego (do 5 kg), jedną parę nart lub deskę snowboardową wraz z butami ? sprzęt narciarski obowiązkowo musi zostać zabezpieczony pokrowcem; dodatkowy bagaż może zostać zabrany wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu z biurem oraz za dodatkową opłatą.

Komfort i Bezpieczeństwo to podstawowe zasady, jakimi kieruje się nasza firma przy transporcie naszych Klientów. Naszą wizytówką są luksusowe, komfortowe, nowoczesne i bezpieczne autokary. Wszystkie posiadają: ABS, ASR, EBS, ELC, retarder, klimatyzację, toaletę z umywalką, mini-barek, lodówkę, DVD/Video, CD odtwarzacz, mikrofon, audio, nawigację GPS, pasy bezpieczeństwa, rozkładane i odsuwane na boki fotele turystyczne, indywidualne nagłośnienie, nawiewy oraz oświetlenie dla pasażerów.
W trakcie podróży obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.

 

Wyszukaj ofertę
 
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji