Oferta

BAWARIA- Baśniowe zamki Ludwika II

Inne Inne Niemcy
Transport:Autokar
Wyżywienie:Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:185/6431 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Ubezpieczenie KL 15 000 EUR NNW 3 000 EUR, Uczestnik, Nowy Sącz, Pokój 2 - osobowy, Transport Autokarem z wyposażeniem typu LUX, Opieka pilota- przewodnika, Śniadania i Obiadokolacje wg. programu 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja), 2 noclegi w hotelu min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 wieczorek bawarski, opiekę pilota- przewodnika podczas całej podróży, ubezpieczenie KL, NNW.

PROGRAM RAMOWY

1 dzień (Środa) /30.05.2018/
Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 18:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych) przejazd przez Słowację i Austrię do Bawarii.

2 dzień (Czwartek) /31.05.2018/
W godzinach porannych przyjazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii - zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein, Hohenschwangau to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik, wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein - najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie, dla chętnych zejście Wąwozem Rzeki Pullat, czas wolny na zakup pamiątek, następnie wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów, przejazd do hotelu w Alpach Bawarskich, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (Piątek) /01.06.2018/
Śniadanie, przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II - Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), krótki czas wolny, następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal - jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku, podjazd pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjazd na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów - Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. -drzewko majowe”, przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni, powrót do hotelu, przygotowanie do wieczornej części programu, wieczorku bawarskiego z bogatym szwedzkim stołem obfitującym w lokalne bawarskie potrawy (pieczony prosiak, golonka, Leberkäs, szpecle, zupa, sałatki, ciasta) oraz piwo dla każdego, do posiłku oraz zabawy przygrywać będzie lokalny muzyk grający bawarską muzykę regionalną, po zabawie nocleg.

4 dzień (Sobota) /02.06.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta - Monachium, spacer po rozległych ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego, następnie przejazd metrem do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche - Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie - Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier - piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce, przejazd metrem do Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm - wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto, a w pogodne dni również na pobliskie Alpy, w godzinach wieczornych (ok. 22.00) pożegnanie z Bawarią i wyjazd w drogę powrotną do Polski;

5 dzień (Niedziela) /03.06.2018/
Przejazd przez Austrię, Słowację. Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

ŚWIADECZENIA W CENIE

-> Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja),
-> 2 noclegi w hotelu min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie wg programu: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 wieczorek bawarski
-> Opiekę pilota-przewodnika podczas całej podróży,
-> Ubezpieczenie KL, NNW.

CENA NIE ZAWIERA

-> Dopłaty do pokoju 1-osobowego (220 PLN),
-> Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kolejki na Zugspitze, taksy klimatycznej, użyczenia urządzeń TOUR GUIDE (obligatoryjnie 85 EUR - nie podlega rozliczeniu),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WAŻNE INFORMACJE

-> Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Nowego Sącza. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.
-> Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.
-> Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem WACTUR.

UWAGI

-> Pilot może zmienić kolejność realizacji programu

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDopłata
BieczStacja paliw BP, przy obwodnicy16:30 80 PLN  
BrzeskoStacja paliw STATOIL, przy DK 9417:00 70 PLN  
DębicaParking przed dworcem PKP16:00 100 PLN  
GliwiceStacja Paliw BP, ul. Okrężna 3221:50 0 PLN  
GorliceDawny dworzec kolejowy, ul. Bardiowska 417:00 70 PLN  
GrybówPrzystanek autobusowy, ul. Topolowa17:30 50 PLN  
JarosławStacja paliw MOYA, ul. Krakowska 86/214:50 120 PLN  
JasłoStacja paliw ORLEN, Alojzego Metzgera16:00 80 PLN  
KatowiceStacja paliw BP "Trzy Stawy", przy hotelu Campanile21:30 0 PLN  
KrakówStacja paliw BP, przy Rondzie Matecznego (obok Mc Donald's)20:30 0 PLN  
KrosnoDworzec PKS, ul.Naftowa, St. Międzynarodowe15:20 100 PLN  
LegnicaStacja paliw ORLEN, Domeyki 1a, przy DK 9400:50  
LimanowaDworzec autobusowy, St. 1 (BT LimaTur)18:30 0 PLN  
MielecParking PKS15:20 100 PLN  
Mszana DolnaDworzec PKS19:10 0 PLN  
MyśleniceStacja paliw ORLEN, ul. Słowackiego 47 (przed dworcem PKS)19:50 0 PLN  
Nowy SączStacja paliw BP (Galeria Gołąbkowice), ul. Prażmowskiego18:00  
OpoleStacja paliw ORLEN, Krapkowicka 18c22:40  
PrzemyślParking dla autokarów przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, Plac płk. Berka Joselewicza14:10 120 PLN  
RzeszówStacja paliw ORLEN, ul. Warszawska 10 (przy rondzie Jana Pawła II)15:20 100 PLN  
SanokParking przed dworcem PKP14:20 120 PLN  
Stalowa WolaStacja paliw CIRCLE K, ul. Gen. Leopolda Okulickiego 140A13:50 120 PLN  
TarnobrzegStacja paliw BP, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 3914:20 100 PLN  
TarnówStacja paliw BP, naprzeciw dworca PKS16:30 100 PLN  
WrocławStacja paliw Centrum (obok KFC), ul. Tyniecka 4, Bielany Wrocławskie23:50 0 PLN  

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-05-30 - 2018-06-03   (środa - Niedziela) 5 1100 PLN sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
+85 EUR/os - obligatoryjnie
+